Myčka nádobí je věrná pomocnice v domácnosti a k nejlepším výsledkům jí pomáhá pravidelná péče. Víme, jak předejdete nepříjemnému zápachu i problémům se špatně umytým nádobím.
Pokud vaše myčka zapáchá nebo nemyje dostatečně kvalitně nádobí, asi děláte v péči o ní něco špatně.
Péči o myčku si rozdělte do tří částí:
Pokaždé
Myčka používá k mytí teplejší vodu, než jakou používá člověk při ručním mytí. Díky tomu zbavuje nádobí i svůj vnitřní povrch bakterií. Tento fakt je dobré podpořit správnou volbou tablet do myčky nebo gelu.
Každý měsíc
Bez ohledu na tvrdost vody se v myčce usazuje mastnota a další nečistoty. Je proto dobré pravidelně jednou měsíčně použít čistič a osvěžovač myčky, který myčku důsledně pročistí a připraví pro další používání. Nezapomeňte ani na topné těleso a ramena s tryskami. Právě na nich totiž záleží, jak dobře bude nádobí umyté. Jednou měsíčně proto pusťte myčku naprázdno na 65 °C jen s dávkou čističe.
Občas
Tvrdost vody výrazně ovlivňuje mycí schopnosti myčky, v každé lokalitě je ale jiná. Například majitelé myček v Brně musí dosypávat sůl častěji než v Praze. Myčka většinou sama upozorní, že je čas sůl a leštidlo doplnit, v návodu ke svému spotřebiči se zase dočtete, kam přesně patří a kolik jich máte do jaké odměrky dát.