Plast je díky své odolnosti výborný materiál. S nejnovějšími objevy jeho dopadu na životní prostředí se ale zdá, že jsme ho v minulých letech oslavovali až moc – výzkum odhalil plastové částečky v kohoutkové vodě. Jste odhodláni na plastovou čistku? Výborně! Ještě než ale odnesete všechny plasty do žlutého kontejneru, co je zkusit proměnit v něco nádherného? Nebo praktického? Inspiraci hledejte níže.
1. Podzimní drak
Budeme potřebovat:
Obdélníkovou igelitovou tašku + jednu delší a jednu kratší pevnou plastovou trubičku + izolepu + nůžky + provázek
Postup:
Rozložíme igelitovou tašku a připevníme plastové trubičky. Delší umístíme doprostřed rovnoběžně s delší stranou igelitky. Kratší přilepíme kolmo na ni v horní třetině. Trubičky by nyní měly připomínat kříž. Podél něj vystřihneme kosočtverec, aby taška připomínala tvar draka, rohy odstřihneme. Přivážeme provázek a můžeme jít plachtit!
***
2. DIY softbox pro měkké světlo při focení portrétů
Postup:
Jednoduše nafoukneme bílý igelitový sáček s uchy, zavážeme a přiložíme nad objektiv. Portrét získá profesionální kvalitu:
***
3. Skladný sáček na bonbóny
Budeme potřebovat:
Znovuuzavíratelný sáček + nůž + zapalovač
Postup:
Pomocí zapalovače si nahřejeme čepel a přeřízněme sáček v půli. Díky nahřátí zůstanou oběma polovinám pevné okraje. Do nově vytvořených úzkých sáčků vložíme bonbóny. Přidaná hodnota? Vejdou se do svačinového boxu pro děti nebo do malé kabelky.
Už nikdy nebudete ve štychu, až vás nečekaně přepadne mlsná.
***
4. Voděodolný polštář na verandu
Budeme potřebovat:
Větší igelitový pytel s uchy + několik dalších libovolných igelitových pytlů + povlak na polštář
Postup:
Velký pytel vycpeme potrhanými, nepoužívanými igelitovými pytli tak, aby byl pořádně nadýchaný. Zavážeme, vložíme do povlaku na polštář a máme praktický doplněk na venkovní posezení, kterému nevadí ani polití. Díky voděodolné výplni rychleji uschne.
***
5. Květinová dekorace
Budeme potřebovat:
Zhruba pět stejně barevných igelitových pytlů + středně velkou misku + fix + nůžky + drátek + žlutou izolepu
Postup:
Pytle navrstvíme na sebe. Přiložíme misku dnem nahoru, obkreslíme 2x kulatý tvar a vystřihneme. Dáme pozor, aby se vrstvy nerozjížděly. Vícevrstvá kolečka přeložíme napůl, ještě jednou napůl a ještě jednou a širší konec „kornoutku“ zastřihneme do oblouku.
Kolečka rozložíme. Po zastřižení a rozložení vznikne květina. Propíchneme ji uprostřed drátkem, který na jedné straně trochu zatočíme, aby nevyjížděl. Květinu ledabyle „zavřeme“, zavřený květ u „stonku“ omotáme kouskem izolepy a prsty květ rozevřeme. Naaranžujeme okvětní lístky, aby byly náležitě nadýchané.
Tahle trvalka kvete celoročně!
Zdroj: BrightSide