Během letištní kontroly často vznikají problémy s věcmi, které si nutně potřebujeme vzít s sebou na dovolenou, ale letištní personál je nechce povolit a putují rovnou do koše. Ušetřete si trápení a rovnou je nechte doma.
Pro všechna letiště platí zhruba stejná pravidla kontroly. Existuje seznam věcí, které na palubu rozhodně nevezmou. Proto je nechejte doma a ani nezkoušejte štěstí, protože je uvidíte v koši, což není zrovna fajn start dovolené.
Na co nezapomenout?
Cestování letadlem může být velmi stresující. Obzvlášť, když člověk létá na dovolenou jen velmi vzácně. Důležité je nezapomínat na to, že všechny problémy, které při cestování vzniknou, mají i řešení - takže žádný strach a stres. Je nicméně dobré připravit se na některé nepříjemné situace. Například, že let bude trochu opožděn, nebo vedle vás bude sedět muž, který vám není zrovna sympatický a stále má k něčemu průpovídky. I s těmito situacemi musí člověk počítat.
Které věci nechat doma?
Předměty, které by eventuálně mohly sloužit jako zbraň, například velké deštníky, pinzety, nůžky, nože, nebo žiletky. Mezi zakázané věci patří i veškeré tekutiny nad 100 ml. Ty, které každý den potřebujete (šampón, tonik, krém, roztok na čočky), totiž vkládáte do průhledného sáčku, který vám dají na letišti. Klidně si jich vezměte pár navíc do příručního zavazadla, alespoň při zpátečním letu nebudete muset přeskládávat celý kufr na letišti, ale rovnou si všechny malé kosmetické propriety dáte do sáčku už na hotelu.
Jak je to s léky?
Mnoho lidí potřebuje inzulin, různé kapky, mastičky apod. K těmto medikamentům je dobré mít pro jistotu s sebou i potvrzení od lékaře.
Jaké věci nepatří do podpalubí?
Do podpalubí, kam putují velké kufry při odbavení, v žádném případě nepatří elektronika, takže všechny notebooky, tablety a nabíječky musíte dát do palubního zavazadla. A nebojte, žízeň mít nebudete. Vodu si na letišti krásně pořídíte i po všech kontrolách.
A ZDE ČTĚTE, JAK VÁM LET ZPŘÍJEMNÍ OBYČEJNÉ MERUŇKY: