Domácí adventní kalendář podle redakce Lifee: Děti potěší víc než kupovaný, najít v něm mohou i tajný vzkaz

výroba adventního kalendáře
Zdroj: Lifee/Markéta Behinová
Výroba adventního kalendáře je jednoduchá, zabere asi hodinku.Budete potřebovat provázek, hřebíky na uchycení, hvězdu na špičku, případně další ozdoby, papírové pytlíčky. A hromadu malých sladkostí. Jako první si připravíte na zdi provázek, na který budete zavěšovat pytlíčky.Kolíčky můžete zvolit buď zdobené s čísly, nebo obyčejné.+ 8 fotek+ 9 fotek

K předvánočnímu času neodmyslitelně patří adventní kalendář. Kromě těch kupovaných si můžete vyrobit vlastní a potěšit tak děti originálním designem i jejich oblíbenými cukrovinkami. Jednoduchý postup pro vás sepsala a nafotila šéfredaktorka magazínu Lifee.cz. Připravuje kalendář svým dětem každý rok a zabere jí to maximálně hodinu času. 

Markéta Behinová
Markéta Behinová 27. 11. 2024 06:00

Blíží se začátek prosince a děti se nemohou dočkat, až otevřou první okénko v adventním kalendáři. Pokud je chcete letos potěšit ještě víc, vyrobte jim kalendář domácí. Ukrýt do něj můžete jejich nejoblíbenější sladkosti, a radost tak bude o to větší.

O jednoduchý postup výroby se s vámi podělila šéfredaktorka Lifee.cz Markéta Behinová: "Domácí kalendář vyrábím dětem asi pátým rokem. Nabídka v obchodech je sice čím dál větší, a možná právě proto jsem se rozhodla pro variantu DYI. Vyrobený kalendář má pro děti totiž mnohem větší hodnotu než kupovaný."

Stačí provázek a pár hřebíků

Na začátku je potřeba vymyslet, do čeho ukryjete 24 sladkostí a na co je zavěsíte. Variant je spousta. Použít se dají krabičky, obálky, pytlíčky, ale i třeba ruličky od toaletního papíru. Na zavěšení poslouží provázek, větev, karton, ale třeba i nástěnka. Já jsem pomocí několika hřebíků a provázku vytvořila na zdi linii stromečku.

Tento základ jsem pak dozdobila tak, že jsem na špičku stromku připevnila červenou hvězdu. A na konce větví jsem přilepila obrázky sněhuláků. Dekorace na adventní kalendář si můžete vyrobit, koupit nebo stejně tak využít, co dům dal.

Pytlíčky s překvapením

Další krokem jsou schránky na překvapení. Já používám jednoduše papírové pytlíčky, které přicvaknu na stromek kolíčky. Dají se koupit rovnou kolíky s čísly. Ale čísla můžete i namalovat, nebo použít samolepky. Já jsem zvolila samolepky s čísly a pytlíčky si schovala z loňska. Pár jich ale chybělo, tak jsem je jednoduše dotvořila.

Čím víc budete kreativní, tím bude kalendář pro děti osobnější. Vyrobit se dá opravdu bleskově, nejvíc času mi vlastně zabere nákup cukrovinek. Ideální jsou co nejmenší kousky - do každého pytlíčku totiž vkládám dvě stejné věci, pro obě děti.

Děti potěší i tajný vzkaz

Překvapení nemusí být nutně jenom sladká. Děti potěší i figurka nebo zajímavý kamínek. Také jim můžete do schránky schovat ručně psaný tajný vzkaz či motivační citát.

Na závěr pytlíčky rozvěsím na provázek v pořadí, jaké si sama určím. Na poslední den, 24, prosince, dávám obvykle něco speciálního. Zkrátka to nejlepší na konec, co dětem zpříjemní na Štědrý den čekání na Ježíška.

Bára Basiková o komplikovaném vztahu s matkou: Odpustila jsem jí až u rakve

Bára Basiková o komplikovaném vztahu s matkou: Odpustila jsem jí až u rakve

Související články

Další články