Novoluní ve Štíru i částečné zatmění Slunce přichází ve stejný den, vrcholí také meteorický roj Orionidy. Co čeká během tohoto mimořádného spojení právě vás?
Chvíle, kdy se na obloze děje něco mimořádného, jsou pro nás příležitostí. Jinak tomu nebude ani během částečného zatmění Slunce, které nás zastihne v úterý 25. 10. 2022, stejně jako novoluní ve Štíru.
Spojení jedniček při zatmění Slunce přináší unikátní sílu
Úkaz by měl začít přesně v 11:11, což jen potvrdí intenzivní chvíle, kdy je třeba nic nepromarnit. Opakující se jedničky totiž symbolizují nový začátek, splněné sny i velké šance ke změně. Zatmění Slunce nastává ve chvíli, kdy se Měsíc v novu ocitne na přímce mezi Sluncem a Zemí. Velikost zatmění bude kolem 40 %, trvat bude přibližně dvě hodiny.
Do roku 2030 by mělo přijít ještě několik zatmění Slunce, další v březnu 2025. Jde o naprosto unikátní sílu, která vám dá vůli překonat to, co už jste dávno považovali za vyřešené. Staré křivdy by se znovu mohly přihlásit o pozornost. Opakující se čísla v údajích o zatmění nabádají k pochopení sebe sama.
Čím se při pozorování zatmění Slunce chránit?
Jedničky jsou obecně velmi dobrým znamením. Už to, že zatmění Slunce přichází krátce před obědem, znamená, že nás vede k přijetí životního rytmu, který máme, a dá nám prostor vytvořit si změnu podle svého. Nemusíte se neustále porovnávat s ostatními, abyste se cítili šťastní. Dokážete daleko víc.
Nezapomeňte, že při pozorování zatmění byste měli nosit speciální brýle a rozhodně se bez ochrany zraku nedívat přímo do slunečního kotouče. Brýle se dají pořídit přímo na hvězdárnách nebo můžete sáhnout po svářečském filtru stupně 13 a vyššího. Využít lze podle vyjádření astronoma Petra Horálka pro Pražský deník také temný rentgenový snímek, černou část vyvolaného filmu do foťáku, případně kotouč z diskety.