Mačetový vrah Juan Corona: Oběti ukrýval v sadu, mstil se na nich za vlastní neštěstí

muž, vrah
Zdroj: freepik.com

Datum 19. května 1971 si pěstitel broskví, žijící poblíž Yuba City v Kalifornii, určitě pamatoval až do konce života. V jednom ze svých sadů si totiž při obchůzce všiml čerstvě vykopané jámy. Nevěnoval jí však pozornost a řekl si, že se blíže podívá, až se bude vracet zpátky domů...

Kamil Šivák
Kamil Šivák 18. 10. 2024 11:00

To, co sadař našel na dně jámy, kterou někdo vykopal na jeho pozemku, ale nebylo nepotřebné harampádí, jak se původně sadař domníval. Bylo to bezvládné mužské tělo s hlavou, na níž se vyřádila mačeta. Přivolaní policisté navíc našli další mělké hroby. Po všech okolních sadech, i těch, které patřily jiným farmářům, bylo roztroušeno 25 mrtvol.

Vyšetřování, a zejména pátrání po pachateli, nebylo v tomto případě nijak náročné. V několika hrobech byly účtenky na jméno Juan Corona. U něho doma pak kriminalisté našli zakrvácenou mačetu a účetní knihu se jmény některých obětí. Šlo o migranty, které si muž najal na práci.

Zdánlivě obyčejný život Juana Corony

Juan Vallejo Corona se narodil 7. února 1934 v mexickém Autlánu. V šestnácti letech překročil hranici do Spojených států, kde tři měsíce pracoval jako dělník v kalifornském Imperial Valley. Poté se vydal na sever do Sacramenta. V roce 1944 se do Ameriky přestěhoval i jeho nevlastní bratr Natividad. Juan se usadil ale až o devět let později v Yuba City. Tam se na ranči setkal se svou první manželkou Gabriellou Hermosillou. Jeho život se ale brzy změnil k horšímu.

Marný boj o duševní zdraví

V roce 1955 se přes Sutter County přehnala povodeň, jež měla na svědomí životy desítek lidí. Juan Corona poté nabyl přesvědčení, že je neustále obklopen duchy těch, kteří nepřežili. Navíc začal trpět záchvaty, při kterých se z něj stával velmi násilný člověk. Prý ho tak raději, když už jeho rodina věděla, že se to blíží, svázali, aby neublížil sobě ani jim.

O rok později ho nevlastní bratr odvezl do psychiatrické léčebny, kde mu diagnostikovali schizofrenní paranoiu. Po třech měsících elektrošoků ho lékaři prohlásili za zdravého a pustili domů. Nejdříve ho ale úřady deportovaly do Mexika. Až po získání zelené karty se mohl vrátit ke své rodině. Byl připravený začít znovu.

S druhou ženou Glorií měl čtyři dcery. Kromě občasných výkyvů nálad se zdálo, že je konečně v pohodě. Byl to velký dříč, a tak celé dny trávil na poli a se zvířaty. Na počátku sedmdesátých let se mu ale bohužel vrátila schizofrenie. Nezbývalo mu nic jiného než požádat o sociální dávky. Další hospitalizace a postupná mechanizace zemědělství ho začaly připravovat o živobytí. Úředníci mu ale přídavky zamítli. To v něm vyvolalo takový záchvat vzteku, že se rozhodl připravit o život pětadvacet migrantů.

Soud připomínal frašku, přiznal se až po letech

Po druhém návratu z blázince si ho několik místních farmářů najalo, aby jim sehnal velmi levnou pracovní sílu. Mezi únorem a květnem 1971 tak našel pětadvacet dělníků, které následně zmasakroval mačetou. Odtud dostal v novinách přezdívku "mačetový vrah". Ty následně ukryl v sadech několika farmářů.

Soud proběhl v září následujícího roku. Tedy vlastně skoro. Do Ameriky přijela také jedna z vrahových sester, která si lehla před vchod do soudní síně, aby překazila jednání. To muselo být odročeno. Ale to nebyl jediný zádrhel. Obžaloba špatně nakládala s důkazy, Coronův právník zase tvrdil, že je jeho klient po psychické stránce zcela zdráv. Chtěl pak o něm napsat knihu a shrábnout tučný honorář. Soud skončil jeho odsouzením k symbolickým pětadvaceti po sobě jdoucích doživotních trestech. Trest smrti byl zrušen. Krátce poté, co se začal na svět dívat skrze mříže, ho jeden spoluvězeň dvaatřicetkrát bodnul, další ho připravil o oko. Sérii hrůz pak ještě doplnil rozvod s manželkou.

O pět let později mu svitla naděje. Kvůli procesním chybám soud zrušil předešlý rozsudek a nařídil nový proces. Tentokrát chtěl právník svalit vinu na bratra Juana, Natividada. Prý byl "agresivní homosexuál", jenž se na mužích ukájel tímto prazvláštním a zvráceným způsobem. Porota nesouhlasila a shledala Juana Coronu vinného ve všech bodech obžaloby. Jelikož mu už o nic nešlo, konečně se v roce 2011 přiznal. Motiv vražd neprozradil. O osm let později zemřel. Dožil se 85 let.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Juan Corona
Allthatsinteresting.com: The Gruesome Crimes Of Juan Corona, The Machete Murderer Who Slaughtered Migrant Workers

Moderátorka Martina Hynková Vrbová nemohla sedm let otěhotnět: Hormony mě měnily k nepoznaní

Moderátorka Martina Hynková Vrbová nemohla sedm let otěhotnět: Hormony mě měnily k nepoznaní

Související články

Další články