Léto se s námi letos finálně loučí až v říjnu, a tak přichází čas dát po něm dohromady své kadeře. Na to, jak vlasy po horkém počasí a silném sluníčku ošetřit, jsme se zeptali odborníka. Český vlasový stylista Dan Pašek vám dá hned několik tipů na to, jak vlasům navrátit lesk a vitalitu.
Letní měsíce dovedou na vlasech napáchat mnohé škody. Nejen prostřednictvím intenzivních slunečních paprsků, ale také časté koupání a vystavování vlasů chlorované či slané vodě vlasům škodí, hlavně pokud nemají následnou dostatečnou péči. Na podzim tak přichází na řadu regenerace, kterou je dobré si dopřát u profesionálů.
„Každé léto, stejně jako v zimě, je třeba určit správnou péči a lehce ji pozměnit dle daného období,“ upozorňuje vlasový stylista Dan Pašek. „Nejvíce trpí zesvětlované vlasy, takže je jim třeba dodat potřebnou péči. Já si nemohu vynachválit RE.STORE od Kevin Murphy. Přes léto je dobré používat proteinové péče k posílení vlasů a styling na ochranu před teplem a UV zářením,“ dělí se vlasový stylista o své tipy.
Přestaňte vlasy přepalovat
Používat kvalitní produkty je důležité nejen v případě vlasové kosmetiky, ale také u stylingových nástrojů, jako je fén, kulma nebo žehlička. „Kvalita je zde důležitá, aby nástroje nezatěžovaly vlasy extrémně vysokou teplotou. Proto už několik let používám přístroje od značky Dyson. Její produkty jsou natolik technologicky vyspělé, že hlídají teplotu a regulují ji, což je super. Vlasy díky tomu nepopálí a nepřetíží,“ vysvětluje renomovaný vlasový stylista.
Nezbytností před jakoukoliv tepelnou úpravou je také produkt, který vlasy chrání. Na ten ženy často zapomínají a mohou si tak vlasy, obzvlášť odbarvované, ještě více poškodit. „To by se stát nemělo, protože, když se vlasy foukají na nejvyšší teplotu, mohou se rychlým zahřátím poškodit, obzvlášť pokud nemáte chytrý fén, který umí teplotu regulovat. Doporučuji sušit na střední teplotu vzduchu a foukat pomalu. Záleží také na tom, jaký kartáč žena používá. Není dobré vlas zbytečně kartáčem natahovat, aby vlákno nepopraskalo,“ varuje Dan Pašek.
Vhodný je například kartáč s přírodními štětinami nebo Tangle Teezer anebo plochý kartáč a vyfoukat účes do požadovaného tvaru, ať už to jsou vlnité nebo rovné vlasy. Tipy na kartáče najdete v naší galerii.
Podzim přímo volá po profesionální péči
Abyste napravili hříchy léta a vrátili svým vlasům vitalitu, je ideální se s příchodem podzimu svěřit do rukou odborníka, který disponuje profesionálním vybavením. „Kromě domácí péče je skvělé zajít ke svému kadeřníkovi na intenzivnější péči. Je vhodné občas, přibližně jednou za půl roku, vlasy nechat vyčistit od nánosů nerozpustných silikonů a dalších produktů,“ doporučuje Dan Pašek a dodává, že v jejich salonu The Trim používají speciální Maletti mycí box s napařovacím systémem, který při vlasovém obřadu dovolí hlouběji proniknout do struktury vlasu, a lépe ho tak vyživit zvolenou péčí. „Většina našich klientek, především těch melírovaných, si tuto péči dopřává pravidelně,“ dodává kadeřník.
Domácí péče vyžaduje pravidelnost
Péče o vlasy vyžaduje hlavně pravidelnost, a co se týče účinků jednotlivých produktů, vyčkejte si na ně. „Domácí produkty fungují, jen když je používáte pravidelně a držíte se určitého režimu. Běžně je třeba vyčkat 30 - 60 dní, abyste nějaké výsledky viděli,“ uvedla kadeřnice hvězd Felicia Leatherwood pro Vanity Fair.
Pokud si nejste jisté, zda používáte ty správné produkty, dejte na radu svého kadeřníka.
Vybrali jsme pro vás pár tipů, které vlasoví stylisté doporučují nejen u nás, ale po celém světě, a nechte se inspirovat v naší galerii.
Zdroje informací:
Tiskové materiály
VanityFair.com