Tyto státy zoufale povzbuzují své občany k sexu

„Milujte se a množte se!“ zní z vládních sídel.
Zdroj: Bustle.com

Podle demografů je třeba, aby každá žena v zemi porodila alespoň dvě děti, a zaplnila se tak „mezera“ po zemřelých. Jen polovině ze všech 224 zemí světa se to ale daří. Vlády se proto aktivně zapojují do kampaní na podporu sexu. A někdy způsobem, který je až příliš očividný, nebo dokonce bizarní...

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 06. 06. 2016 16:10

1. Dánsko

Flickr.com/larsplougmann / Techinsider.io

Severská země na to jde beze studu – vzkazuje svému národu, že pokud netouží po dětech, ať „to udělá alespoň pro Dánsko“. A to není zdaleka všechno.

Cestovní kancelář Spies Rejser přichází v pravidelných intervalech s důmyslnými až bizarními nápady na to, jak zvýšit slabý přirozený přírůstek země, který se nyní pohybuje kolem 1,73 dítěte na ženu.

Nejprve dodávala párům, které počaly na dovolené zabookované přes jejich agenturu, kojenecké potřeby zdarma po dobu tří let.

Nyní přišla s videem nazvaným „Udělej to pro svou mámu“. Má pobídnout bezdětné páry, aby „se zasnažily“ alespoň kvůli svým maminkám. A dopřály jim vnoučata.

2. Rusko

Flickr.com/unbolshakov / Techinsider.io

Pamatujete na Horsta Fuchse z teleshoppingu? Kdyby ho Rusko nasadilo do své kampaně zaměřené na růst porodnosti, vytěžilo by z ní maximum. Jenže to neudělalo. A tak lze očekávat, že to skončí fiaskem...

Problém Ruska totiž došel tak daleko, že vyhlásilo Den početí. Lidé dostanou volno z práce, a tak prý mají mnoho času se věnovat tomu, co jim název svátku napovídá. Ženy, které porodí přesně devět měsíců později, tedy 12. června, vyhrají lednici.

Kdyby raději Rusko zainvestovalo do kampaní proti HIV/AIDS a alkoholismu, které zemi sužují…

3. Japonsko

Flickr.com/katsuhitonojiri / Techinsider.io

Porodnost v Japonsku je od roku 1975 stále nižší. Za zlepšení prognózy vyrazila v roce 2010 do boje skupinka studentů z Univerzity v Cukubě. Vyvinula robota, který má simulovat potomka. Podle studentů tak získá dvojice představu o rodičovství. A pravděpodobnost, že si ho bude chtít vyzkoušet naostro, vzroste.

4. Rumunsko

Flickr.com/cristianbortes / Techinsider.io

Poroď, nebo zaplať, mohlo znít heslo Rumunska 60. let. Populační růst tehdy komunistické země se zastavil, a tak vláda ustanovila 20% daň z příjmu pro bezdětné páry. A zavedla opatření, kvůli kterým byl rozvod prakticky nemožný.

V 80. letech to nebylo o moc lepší. Rumunské ženy byly nuceny ke gynekologickým prohlídkám, které zajišťovaly tzv. „demografické povolané útvary“. Měly se ujistit, že těhotné ženy porodí v řádném termínu.

Ani po uvolnění poměrů v roce 1989 se zázraky nekonaly. Nynější porodnost se pohybuje na čísle 1,31 dítěte na ženu.

5. Singapur

Flickr.com/dragonjeremiah / Techinsider.io

Singapurská vláda každoročně uvolní bezmála 39 miliard korun na podporu porodnosti. To zní hodně zoufale, co říkáte?

Situace ale vážná je. Singapur se totiž nechvalně pyšní nejnižší porodností na celém světě. Na jednu ženu zde připadá jen 0,81 dítěte.

Proto se země činí, jak to jen jde. Spojila se dokonce se společností Mentos, která vyrábí větrové žvýkací bonbony. Společně vymyslely tzv. Národní noc, aby povzbudily páry a ty „nechaly své vlastenectví propuknout“.

Singapur také omezil počet jednolůžkových pokojů k pronájmu. Chtěl tím pobídnout k vzájemnému družení. A ideálně k postelovým neřestem.

6. Jižní Korea

Flickr.com/fionawenhuic / Techinsider.io

Rodinný život je třeba velebit, míní jihokorejští vůdci. Proto vyhlásili každou třetí středu v měsíci jako Den rodiny. Úřady zhasínají světla už v sedm večer, aby měli pracovníci čas na svého partnera. A podíleli se na zvýšení porodnosti, která nedosahuje zářné hodnoty – jen 1,25 dítěte na ženu.

7. Indie

Flickr.com/nevilzaveri / Techinsider.io

S poměrem 2,48 je tato země co do porodnosti za vodou. Přesto se v některých jejích částech objevují reklamy na podporu početí.

Zvlášť v komunitě Indů zvaných Pársové. Od roku 1941 jejich počet rapidně klesl, a to z 114 000 lidí na pouhých 61 000 v roce 2001. Mohou se tak v místě svého pobytu setkat s provokativními slogany jako „Buďte zodpovědní – nepoužívejte dnes v noci kondom“. Muži čelí i marketingovým narážkám typu „Není už načase se rozejít se svou mámou?“.

Přímočará strategie se ale vyplácí. Podle nejnovějších měření se populace Pársů zvedla na 69 000 lidí.

Toto by mohlo zajímat nejen vlády uvedených států:

Zdroj: Business Insider

Jak obléknout velká prsa, abyste nevypadala vulgárně? Stylistka prozrazuje tipy na materiály, střihy i kouzlo vertikální linie

Jak obléknout velká prsa, abyste nevypadala vulgárně? Stylistka prozrazuje tipy na materiály, střihy i kouzlo vertikální linie

Související články

Další články