Bát se je čas od času příjemné. Pustit si horor uprostřed bouřky a chroupat k němu chipsy může mít podmanivou atmosféru. Pokud se ale stanete jeho ústřední postavou a nemůžete utéct, je to něco, co byste nepřáli ani z legrace nikomu.
Tento stav se nazývá spánková paralýza. A dvaadvacetiletý Nicolas Bruno z New Yorku ho zná bohužel moc dobře. Už sedm let čelí živým nočním můrám – jeho mysl je na rozdíl od jiných spáčů úplně probuzena.
Během spánku vstupujeme do REM fáze, v níž sny bývají živé a barevné. Těla obyčejných smrtelníků se uvedou do stavu paralýzy, aby předešla zhmotnění těchto snů.
Brunovo tělo však pracuje jinak. Během nočním můr je plně při vědomí. A zažívá ošklivé halucinace.
„Myslel jsem, že jsem v zajetí démonů,“ citoval ho server BoredPanda. Hororové noci ho přivedly k nespavosti a depresi.
Všechno se změnilo na střední škole. Tehdy mu jeden pedagog navrhl, aby noční děsy dokumentoval. A právě fotografické rekonstrukce hrůz mu pomohly se s problémem vypořádat.
„Tento projekt mi pomohl najít smysl své existence. Dal mi sílu vytrvat v životě, vytvářet umění a mluvit k lidem. Daroval mi umění a nevím, kde bych bez něj byl.“
Jeho dílo je nejenom vizuálně atraktivní. Lze v něm vidět metaforu toho, že abyste překonali své strachy, musíte se jim postavit.
Podívejte se na jeho tvorbu v galerii.
Zdroj: BoredPanda