Ač sir Nicholas Winton bývá právem v českých médiích zmiňován, jeho „kolegyně“ a britská spoluobčanka Doreen Warrinerová již nikoli. Přitom toho pro československé aktivní antinacisty a jejich rodiny vykonala vskutku mnoho.
V roce 1938, v době, kdy se nad Evropou začala pomalu stahovat černá mračna, začala Warrinerová pracovat v Praze coby představitelka Britského výboru pro uprchlíky z Československa.
Díky pomoci členů britské Labour Party sestavila první seznamy možných emigrantů, pracně pro ně získávala víza a na průběhu transportu se sama aktivně i podílela, mimo jiné osobně doprovázela vlaky s uprchlíky. Vedle sira Nicholase Wintona je hlavní postavou v kauze záchrany českých uprchlíků, bývá však bohužel často opomíjena a málokdo si pod jejím jménem něco vybaví.
To by se však nyní, při příležitosti nedávno uplynulých 115 let od jejího narození, mělo změnit. Česká média chystají zprávy a reportáže o životě paní Doreen.
K podpoření akce mající za cíl dostat zachránkyni mnoha Čechoslováků před jistou smrtí z rukou nacistů více do povědomí se nyní přidává i hotel Alcron. Doreen Warrinerová totiž hotel používala po dobu svého pražského pobytu jako základnu, a to od října 1938 do dubna 1939. Za účasti britského velvyslance proto bude v prostorách hotelu koncem dubna 2019 odhalena její pamětní deska.
Hotel Alcron je symbolem historicky pozitivní energie, která ovšem čiší z toho místa i nyní. Proto si tedy návštěvu tohoto kouzelného místa nenechte ujít, ať už abyste této velké ženě věnovali tichou vzpomínku před její pamětní deskou, nebo abyste ochutnali dokonalou kuchyni, kterou Alcron nabízí.