Kdo by netoužil po svém vlastním bazénu. Někteří si zřizují venkovní oázy plné klidu a osvěžení, jiní chtějí mít bazén pěkně uvnitř domu. Než se ale pustíte do výběru kachlíčků a osvětlení, myslete na důležitější parametry. Na co si dát při plánování interiérového bazénu pozor?
Nesoustřeďte se pouze na design
Při plánování interiérového bazénu se nemalý počet lidí soustředí především na tvar a materiál bazénové vany. Pochopitelně se jedná o důležitý krok při plánování bazénu. Nezapomínejte však na to, že byste při zařizování bazénu měli myslet také na technologii čištění vody, styl a zpracování interiéru i na péči o klima. Někdy se problematika odvodu kondenzované vody z bazénu, výměna vzduchu či vytápění vody řeší až na poslední chvíli. Tyto náležitosti by přitom měly spadat mezi vaše první kroky při plánování interiérového bazénu.
Investujte do filtrace bazénu
Interiérový bazén rozhodně není levnou záležitostí a může se stát, že čím více položek budete mít na nákupním seznamu, tím více budete mít tendenci šetřit. Filtrace bazénu je ale něco, do čeho byste se neměli bát investovat. Proč, ptáte se? Protože se pravděpodobně nikdo nechce koupat v zakaleném bazénu plném bakterií a řas. Právě s těmi dokáže zatočit především kvalitní filtrace. Bazén je třeba pravidelně čistit a taková filtrace vám ušetří spoustu práce.
Myslete na bezpečnost i praktičnost
Zřízení interiérového bazénu s sebou přináší nejen radosti, ale i starosti. Obzvlášť pokud máte doma malé děti či domácí mazlíčky. Bazén se totiž může hravě změnit z příjemného a poklidného útočiště ve zdroj potenciálních úrazů. Proto dbejte také na bezpečnost a praktičnost bazénu. Zvažte jeho hloubku, a pokud se rozhodnete pro hlubší bazén, nenechávejte v něm své děti bez dozoru. Stejně tak udělejte maximum pro to, aby bylo bezpečné i okolí bazénu. Vyhýbejte se skleněným či kamenným dekoracím a ostrým hranám, které by mohly spolu s kluzkou podlahou přivodit akorát tak zranění.