Perseus, syn boha Dia a pozemské krásky, je nevědomky zatažen do intrik žárlivé Diovy manželky Héry a více či méně malicherných konfliktů ostatních bohů. Během natáčení tohoto velkofilmu z roku 1981 však došlo k několika chybám, nepřesnostem i zajímavostem, které by vám neměly zůstat utajeny.
Zajímavosti
Film Souboj Titánů se natáčel ve Španělsku, Anglii, Itálii a na Maltě. Původně měl Poseidona hrát Rex Harrison, ale roli nakonec odmítl, protože si na ni přišel příliš malý. Scenárista filmu Beverley Cross a producent Charles H. Schneer spolu pracovali již na filmu Jáson a Argonauti z roku 1963. Neil McCarthy je v roli Calibose snímán jen do půli těla a v detailu na hlavu. Když jej vidíme celého, je to ve skutečnosti postava vytvořená pomocí technologie slow-motion. Film byl natočen v roce 1979, ale premiéru měl až v roce 1981.
Nemocný Zeus
Přesto, že Laurence Olivier hrál nezkrotného Dia, který je mocný, zdravý a silný, sám byl v tu chvíli nemocný a nemohl na sobě nechat nic znát.
Nepřesný odraz v zrcadle
Když Perseus hodí při souboji s Medúzou svůj štít na zkamenělého vojáka, vidí v něm svůj obraz. Když se ale na štít podívá Medúza, také vidí místo svého obrazu ten Perseův, což samozřejmě není možné.
Rána bez krve
Ve scéně, kdy Perseus v podání Harryho Hamlina zasadí dvouhlavému psu smrtelnou ránu a meč z něj vytáhne, je zřetelně vidět, že na něm není ani kapka krve.
Papoušek ara
Ve scéně, kdy se Perseus prochází po tržišti, můžeme spatřit na rameni jednoho muže papouška aru žlutokřídlého. Tento papoušek se ovšem vyskytuje pouze ve Střední a Jižní Americe a v antickém Řecku se tak objevit rozhodně nemohl.
Tříhlavý pes
Podle mytologie měl být ve filmu tříhlavý Kerberos, ne dvouhlavý Dioskilos. Když se ptali Raye Harryhausena, proč nepoužil tříhlavého psa, tak odpověděl, že by zabralo příliš času navíc oživit extra hlavu.