Džusový román je realistický snímek o první lásce a životním zklamání, jenž natočil režisér Fero Fenič, který se do té doby zaobíral dokumentární tvorbou. A možná právě proto působí film v některých místech až syrově. Vždyť také trvalo celé čtyři roky, než mu pohlaváři dali zelenou a mohl jít do kin. Jak ale dopadly hlavní herecké hvězdy? Některé pokračovaly dále, jiným tato zkušenost bohatě stačila.
Na první hraný film Fero Feniče s názvem Džusový román se můžete podívat dnes ve 22:35 na TV Seznam. Mladá dělnice Alena nastupuje s kamarádkou Jitkou do úplně prvního zaměstnání. Většinu dne jim vyplňuje monotónní práce u výrobní linky v továrně, po práci se však věnují hledání toho “pravého”. Jitka ví, co chce – dům, muže a kupu dětí. Záhy se jí to splní. Ale ani Alena nezůstane na ocet. Na svatbě potká pohledného Frantu, se kterým se vyspí. Jenomže to je teprve začátek.
Známá herečka i pyšný otec
Herečku Alenu Mihulovou není třeba dlouze představovat. Ta zůstala věrná své profesi a po Džusovém románu se ukázala ve více než dvaceti filmech. Angažuje se také v televizi a divadle. Provdala se za režiséra Karla Kachyňu, se kterým má dceru Karolínu. Za film Domácí péče získala v roce 2015 Českého lva.
Josef Vaidiš si zahrál pouze ve třech filmech. Po natáčení emigroval do Německa, kde se stal úspěšným podnikatelem. A neméně úspěšnou je i jeho dcera Nicole. V roce 2003 se stala profesionální hráčkou tenisu. Je již podruhé vdaná za Radka Štěpánka. A právě v druhém manželství se jim narodila dcera Stella.
Docentka a významný kameraman
Ani představitelka Jitky, Laura Kurovská, se v herectví nenašla. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a nyní pracuje v Oxfordu jako konzultantka. Traktorista Ladislav Balous zase získal práci vedoucího rekvizitáře na Barrandově.
Jaroslav Brabec přešel takzvaně na druhou stranu. Stal se z něj významný filmový a televizní kameraman a režisér. Kromě toho se také věnuje scenáristice a vysokoškolské pedagogice. Je držitelem třech Českých lvů a čestného uznání za kameru, které obdržel díky filmu Poklad hraběte Chamaré. Ze současnosti jmenujme jeho filmy Kuře melancholik či Andělská tvář.
Zákeřná nemoc a královna šansonu
Práci architekta Ludvíka Širokého jsme mohli vidět v takových hitech jako Kamarád do deště, Bony a klid, Konec Básníků v Čechách či Princezna Fantaghíro. Za svůj výkon byl čtyřikrát oceněn. Zemřel v pouhých 51 letech po zákeřné nemoci.
A nakonec nesmíme zapomenout na královnu našeho šansonu Hanu Hegerovou, která si ve filmu rovněž zahrála. Když se pak po dvaceti letech promítal znovu, a to na srazu, který zorganizoval Fero Fenič, dojalo ji to k slzám. “Při sledování mne zaplavil smutek z té doby,” prozradila zpěvačka.
Zdroje informací:
Wikipedia.cz: Džusový román, Josef Vaidiš, Nicole Vaidišová, Hana Hegerová, Alena Mihulová
TV Seznam: Džusový román