![Vražedkyně Sharon Kinne: Z vězení unikla díky výpadku proudu, dodnes je na ni vydán zatykač](https://media.extra.cz/static/img/2025/02/woman-1840256-1280_16_9_0-672x378.jpg)
Sharon Kinne byla typická hospodyňka z malého městečka v Missouri, kde žila s o šest let starším manželem a dvěma dětmi. Ale tato idylka byla po čase odsouzena k záhubě...
Mezi manželi Kinneovými se začal řešit rozvod. A to byl začátek konce. Než se ale stačily podepsat dokumenty, skončil James s dírou v hlavě. A Sharon Kinne policistům tvrdila, že na něho omylem vystřelilo jejich dvouleté dítě. Policie by tomu snad i uvěřila, jen kdyby o pár měsíců později nezemřela také těhotná manželka jejího milence. A nebyla jediná...
Vražda jako plán úniku z manželství
Sharon Kinne, za svobodna Hall, se narodila 30. listopadu 1939 v Independence ve státě Missouri. V šestnácti zjistila, že se v tomto ospalém městě dusí a potřebuje získat "jízdenku", aby se odtamtud dostala pryč. K tomu jí měl dopomoci o šest let starší mormon, student James Kinne. Těhotenství, svatba, konvertování a porod dcery. To všechno proběhlo, jak mělo, a ona přitom stále trčela ve svém rodišti.
Po čase se tak začala nudit. Bylo jí teprve dvacet. James v té době již pracoval jako elektroinženýr, jehož směny většinou vycházely na noc. Aby se tak trošku zabavila, začala se Sharon stýkat se spolužákem ze střední, Johnem Boldizem. James byl tolerantní do března roku 1960, kdy mu začaly přes hlavu přerůstat dluhy. Navíc si byl jistý, že má jeho žena poměr. Rozhodl se tak požádat o rozvod. Rodina mu to rozmlouvala, ať tomu dá ještě šanci. Ale i kdyby se nechal přemluvit, nikdy by k tomu už nedošlo. Sharon také toužila po odloučení, ale v poněkud jiné podobě.
O pár dní později zavolala na policii, že je její muž mrtvý. O půl šesté večer uslyšela z ložnice výstřel, byla prý zrovna v koupelně. Když tam doběhla, zjistila, že ho zezadu do hlavy, nechtíc, střelila jejich dvouapůlletá dcera. Prý to byla jeho chyba, neboť jí často dovoloval hrát si se svými zbraněmi, což potvrdili i jeho známí a rodina. Policie tak dál incident nevyšetřovala. A Sharon? Té přistálo na kontě 230 000 dolarů z manželovy pojistky.
Sharon Kinne s vraždami nepřestala
S vítanou finanční injekcí se Sharon rozhodla, že si pořídí Ford Thunderbird, který koupila od prodejce Waltera Jonese. Byl sice ženatý, to ale ani jednomu z nich nevadilo, když se začali stýkat. Jakmile však muž zjistil, že je těhotná, přerušil s ní veškerý kontakt. Zanedlouho se ztratila jeho manželka, jež taktéž čekala dítě.
Po nahlášení pohřešované osoby se Walter dozvěděl, že se předchozího odpoledne jeho žena setkala s jakousi dámou v šátku a velkých slunečních brýlích. Ihned ho napadla Sharon, která to ani trochu nezapírala. Jonesova žena Patricia byla usmrcena čtyřmi výstřely do hlavy, břicha a ramen. Mezi podezřelé sice patřil i Jones a Sharonin bývalý přítel ze střední Boldiz, oba však prošli detektorem lži. Obvinili ji z vraždy Patricie i manžela Jamese. Kvůli absenci vražedné zbraně a dalším "trhlinám" ji ale porota zprostila obvinění.
Vražda Jamese ale žádné mezery neměla a v druhém procesu (konal se později kvůli jejímu těhotenství) dostala doživotí. O rok později (1963) byl rozsudek zrušen. Po zaplacení kauce se tak žena vydala do Mexico City jako "Jeanette Pugliese". Mohla sice cestovat, ale potřebovala k tomu povolení, které samozřejmě neměla. Stala se tak hledaným zločincem.
V roce 1964 dala o sobě vědět další vraždou. Schytal to Francis Parades Ordonez, který ji pozval do motelového pokoje. Poté, co odmítla jeho návrhy, ho dvakrát střelila do hrudi. Za pár minut vešel dovnitř zaměstnanec motelu, kterého Sharon postřelila. Údajně v sebeobraně. Původně si vyšetřovatelé mysleli, že šlo o ozbrojenou loupež. Když se ale žena přiznala zaměstnanci americké ambasády, že už jednou zabila a prošlo jí to, rychle změnili názor. Navíc se v pokoji našla její zbraň ráže .22, jež pravděpodobně usmrtila i Patricii Jones. Jednou ji už ale zprostili viny, takže podruhé již nemohla být souzena.
Útěk díky výpadku proudu
Za Ordoneze nicméně vyfasovala třináct let v ženské věznici. Z té po čtyřech letech, během delšího výpadku proudu, utekla. A od té doby, i přes rozsáhlé pátrání, pobývá na svobodě. Je tak držitelkou jednoho z nejdéle vydaných zatykačů v amerických dějinách. Pokud stále žije, bude jí letos 86 let.
Zdroje informací:
Wikipedia.org: Sharon Kinne
Allthatsinteresting.com: Sharon Kinne, The American Killer Who Mysteriously Disappeared In 1969