Naďa Konvalinková nabádá k účasti na aukci ve prospěch lidí poškozených povodněmi: Krvácí mi srdce za Moravu

Herečka Naďa Konvalinková vybízí prostřednictvím magazínu Lifee.cz k zapojení do právě probíhající online dražby ve prospěch lidí, které tragicky zasáhly letošní ničivé povodně. Skrze organizaci Korunka Luhačovice můžete i vy pomoci a zároveň si udělat radost originálními uměleckými díly nebo nevšedními zážitky, mezi které patří například kurz vaření s Přemkem Forejtem. Do kdy nevšední aukce trvá a jak se do ní zapojit?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 22. 10. 2024 05:00

Herečka Naďa Konvalinková (73) přijala pozvání do talkshow Na kafeečko a díl s naší oblíbenou legendární herečkou si budete moci pustit už v neděli 27. října. Do té doby můžete podpořit dvě charitativní akce, na kterých herečce aktuálně velice záleží. "Krvácí mi za Moravu srdce, opravdu, a jsem vděčná za každou pomoc. A jsem moc šťastná, že náš národ je zase tak laskavý a opravdu pomáhá," vzkazuje Konvalinková, která má k zasažené oblasti Jeseníků velmi vřelý vztah.

Naďa Konvalinková vybízí k pomoci skrze aukci

Herečka Naďa Konvalinková spojila síly s dvěma organizacemi, jež se snaží pomoci rodinám, které postihly letošní ničivé povodně. Jednou z nich je Nadační fond Rozum a cit, která vydala mimořádnou výzvu ke sbírce, a druhou Korunka Luhačovice, která vyhlásila nevšední aukci ve prospěch zatopených oblastí.

"Veronika Záhorská, zakladatelka spolku Korunka Luhačovice, udělala sbírku, do které Moraváci darovali cenné věci, jako jsou umělecké předměty, zážitkové poukazy, pobytové poukazy, a následně z nich pořádá dražbu. Ta probíhá od 14. října do 24. října," nabádá Konvalinková. "Doufám, že se vydraží hodně peněz, protože všechny vydražené peníze půjdou do této zatopené oblasti," přeje si populární herečka.

Vydražit si můžete i Forejta či Polívku

Do jedinečné aukce, kterou pořádá Korunka Luhačovice, se můžete přihlásit prostřednictvím tohoto odkazu. Každý registrovaný dražitel navíc přispívá k celkovému výtěžku už ve chvíli, kdy provede registraci do aukce, protože složí kauci ve výši 500 Kč.

Předměty, které je tímto způsobem možné vydražit ve prospěch zaplavených oblastí, jsou různorodé a mnohé z nich také unikátní. Jde například o umělecká díla sochaře Tomáše Kubíčka, malířky Barbory Zajíčkové, malíře a grafika Josefa Ruzseláka nebo malíře Jana Bicana či fotografa Jindřicha Štreita. Dále se draží umělecká designová váza ze Skláren Květná, archivní limitovaná slivovice z produkce Rudolfa Jelínka či originální zlaté Botasky ze speciální výroční edice, které budou novému majiteli ušity na míru.

Milovníci sportu ocení dres fotbalisty Lukáše Sadílka s podpisy všech spoluhráčů z AC Sparta a vydražit lze také relaxační pobyty v mnohých lázeňských hotelech a resortech. Nechybí osobní numerologický rozbor data narození od Moniky Ben Thabetové, kterou jste mohli vidět v novoroční talkshow Na kafeečko, vstupenky na autorské divadelní představení Bolka Polívky včetně osobního setkání s umělcem, či unikátní kurz vaření od Přemka Forejta.

Související články

Další články