Tři slavné ženy prozradily Lifee.cz detaily koučinku, kterému se aktivně věnují mimo svůj hlavní obor. Zpěvačka Světlana Nálepková (63) se zabývá kurzy jógy, regresní terapie nebo buddhismem, sportovkyně Olga Studničková Šípková (54) radí vyhořelým ženám a matkám a herečka Nela Boudová (55) provádí klienty sebepoznáním. Jaké mají ceníky?
Seminář Světlany Nálepkové s pobytem a snídaní vás vyjde podle oficiálních stránek na 4 400 Kč a zahrnuje například jógu s principy ajurvédy, Bachovu květovou terapii nebo terapii vedenou koněm.
Jednorázová konzultace u koučky Olgy Studničkové Šípkové zase stojí podle oficiálních stránek 2 000 korun a pracovat budete s pojmenováním problematických záležitostí, které byste rádi změnili nebo posunuli.
Intenzivní třídenní workshop Nely Boudové ve Velkých Karlovicích a názvem: Jak poznat sám sebe a přestat být sobě překážkou, vás vyjde včetně ubytování na 2 noci na 4 940 korun.
Světlana Nálepková vede jógu a regresní terapii
Světlana Nálepková se před dvanácti lety začala intenzivně věnovat svému osobnímu rozvoji. S velkým nadšením navštěvovala semináře a jezdit začala také do Himálají, kde potkala učitele buddhismu a meditace. Zásadním byl pro ni buddhistický seminář ve formě meditace v tichu, kdy se zhroutila a plakala.
Když se vrátila do Česka, navrhla jí dcera Josefína Nesvadbová (35) společné provozování seminářů, jelikož se dlouhodobě věnuje terapii vedené koněm. "To už jsem měla jógu vystudovanou, proto jsem řekla, proč ne. K tomu jsem vystudovala regresní psychoterapii a začala jsem ji praktikovat," prozradila Nálepková v talk show Na kafeečko.
V průběhu pandemie covidu si Světlana s Josefínou založily hned u domu v obci Zdejcina nad Berounem objekt nazývaný Výhledna, kde aktuálně probíhají jejich workshopy a semináře. "Po regresní terapii jsem si udělala ještě roční kurz ajurvédy a zdravého životního stylu u doktora Freye. Potkala jsem dalšího budhistického učitele, lámu, který žije na Slovensku a který otevřel roční dálkové studium tibetského buddhismu," pokračuje Světlana, jež nakonec vystudovala celé dva roky a nyní je certifikovaným koučem s otevřenou praxí.
Přesto se zpěvačka z principu brání tomu, že by někoho léčila. "Nejsem léčitel. Vy neléčíte, jste léčeni. Necháš energii jen pracovat přes sebe. Pracuje se s informací, se světlem a energií. Toto doplňuje mé koučování," vysvětluje.
Nela Boudová radí, jak poznat sám sebe
Nela Boudová vystudovala čtyřletý trénink Školy elitních koučů Vladimíra Ekarta a v loňském roce už provozovala kurz na Bali. Letos by chtěla mít kurz v Thajsku, ovšem tentokrát bude také pro muže. Jak nám Nela prozradila, rozdíl mezi koučováním mužů a žen prakticky neexistuje. "Jsou rozdíly v každé duši, ale v koučování rozdíly nejsou. Jsme univerzální bytosti a není to tak, že bychom se jako ženy a muži tolik lišili. Všichni chceme být šťastní a naplnění," vysvětluje herečka, jejíž aktuální workshop se jmenuje Jak poznat sám sebe a přestat být sobě překážkou.
Zaměřuje se tedy na to, co nás skutečně tíží. "Zjistili jsme tam, že lidé mají často velký strach z odmítnutí. A překvapilo mě, kolik mužů kvůli tomu neosloví ženu," vypráví Nela Boudová, která měla letos hned dva kurzy také na letním festivalu v rumunském Banátu.
"Velký problém ve společnosti například je, že ženy jsou často přepadlé do mužské energie a muži zase do té ženské," nastiňuje herečka problém, který se týká například manažerek na vysokých byznysových pozicích. "I když žena musí být v práci v mužské energii, šéfuje třeba velkému kolektivu podřízených, je velice důležité, aby ve vztahu byla ženou a muž mužem, o kterého se může opřít," radí Nela Boudová.
Olga Šípková pracuje s vyhořelými ženami
Olga Studničková Šípková si sama prošla velkými psychickými problémy. Teď radí ženám mimo jiné v tom, jak na správnou výchovu dětí. Společně s manželem, psychologem Milanem Studničkou, totiž působí v trefně pojmenovaném projektu Dovychovat.
"Často do našeho projektu vstupují lidé, kteří mají problémy s dětmi – zlobí. My se snažíme, aby si rodiče sami přišli na to, že když nezmění své nastavení, prožívání, energii a napětí, děti na to budou reagovat," vysvětluje Olga v talk show Na kafeečko.
Postupy si sama zkouší na starším vnoučkovi Samíkovi. Podle teorie jejího manžela například neexistuje tolik diskutované období vzdoru. "Přednáší hlavně o tom, jak neztratit důvěru dětí, jak k nim přistupovat nebo jak přistupovat rozdílně ke klukům a holčičkám. To je celospolečenský problém, protože potom někdy vnímáme, že chlapi nejsou chlapi a ženy ženami."
Zkušenosti si ženy mohou vyměňovat na facebookové stránce Už nechci být vyřízená máma. Mimo to však Olga Studničková Šípková vydala také knihu trefně nazvanou Kniha pro ženy, ve které se věnuje sebepřijetí a koučinku žen, které mají problém vyrovnat se s vlastní minulostí.
Hodně příběhů svých klientek anonymně zařadila do knihy coby ukázkové příklady. "Máme online kurz pro ženy a letos v něm máme 1 180 žen, které jsou s námi několikrát týdně v kontaktu. Na obrazovce jsme u nich doma. Můj manžel vnímá a dokáže popsat to, co ženy nejvíc trápí, z čeho jsou vyřízené a vyhořelé," nastiňuje Olga v talk show Na kafeečko.