Mýliti se je lidské, ale označit někoho za mrtvého, přičemž člověk stále žije, je vskutku děsivá představa. Pojďme se podívat na příběhy lidí, kteří museli tuto neblahou zkušenost prožít na vlastní kůži. Od ženy, jež se probudila ve vaku na mrtvoly, až po muže, který se ztratil na Mount Everestu.
V dnešní době by mělo být snadné určit smrt. Bohužel to tak není. Stále se objevují příběhy lidí, kteří se třeba probrali až v márnici. Kupříkladu v roce 2014 se jednadevadesátiletá Polka Janina Kolkiewicz probrala po jedenácti hodinách v chladícím boxu. Vystrašeného zaměstnance pak slušně požádala o šálek teplého čaje.
Zamrznutá dívka
Psal se rok 1980 a devatenáctiletá Jean Hilliard se zrovna vracela autem svého otce domů. Měla za sebou noc strávenou s přáteli. Venku mrzlo, až praštělo. Teploměr ukazoval minus třicet stupňů. V jednu chvíli ztratila kontrolu nad řízením a skončila v příkopě. Nezbývalo jí nic jiného, než se vydat do domu svého přítele Wallyho Nelsona a požádat ho o pomoc.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Cesta v teplotě hluboko pod bodem mrazu se však zdála být nekonečná. Když dorazila k jeho domu, zatmělo se jí před očima. Nelson druhý den ráno vyšel před dům a zhrozil se. Na příjezdové cestě ležela, s očima dokořán, jeho přítelkyně. Myslel si, že je mrtvá. Z nosu jí však vycházely bubliny hlenu. Raději ji odvezl do nemocnice ve Fosstonu.
Lékaři byli skeptičtí. Kůže nešla propíchnout jehlou, teploměr nic neukazoval a její tvář se zbarvila do popelavého odstínu. Po postupném rozehřívání se začala dívka probouzet. Jakmile mohla mluvit, postěžovala si, že ji otec určitě přerazí za zničené auto. To ještě nevěděla, že otec je již dávno v nemocnici a modlí se za její uzdravení.
Překvapení po pohřbu
V roce 2004 emigrovala Noela Rukundo i s pěti dětmi z Burundi do Austrálie, kde potkala svého budoucího manžela Balenga Kalala, konžského uprchlíka. Během deseti let se oba usadili v Melbourne, vzali se a měli spolu další tři děti. V roce 2015 si ale Kalala usmyslil, že ho jeho žena podvádí. Když odletěla do Burundi na pohřeb své matky, rozhodl se jí brutálně pomstít.
Po pohřbu jí Balenga zavolal do hotelu a požádal, aby vyšla ven. Ihned k ní přistoupil muž se zbraní a donutil ji nasednout do auta. Tam už čekali další dva cizí lidé. Zeptali se jí, co tak hrozného provedla svému muži, že ji chce nechat zabít. Kvůli velkému šoku jim nedokázala odpovědět. Zavolali Kalalovi, který jen vynesl zdrcující rozkaz: „Zabijte ji.“
Tehdy se v nich něco zlomilo a se slovy, že nezabíjí ženy ani děti, a dostatkem důkazů proti jejímu manželovi, propustili Noelu na svobodu. Kalala však již začal své ženě chystat pohřeb. Známým namluvil, že zemřela v Africe. Když ho překvapila těsně po smutečním obřadu, nezmohl se ani na slovo. Byl odsouzen k devíti letům vězení. Noela však k němu necítí žádnou zášť. „Ze srdce mu odpouštím. Soudit ho může jen Bůh,” komentovala to Noela.
Probuzení v pohřebním ústavu
Když se Gladys Rodríguez De Duarte, pacientce s rakovinou vaječníků, prudce zvedl krevní tlak, vydala se okamžitě na kliniku San Fernando v Paraguayi. Během dvou hodin byla svou lékařkou prohlášena za mrtvou. Jejímu manželovi Maximinovi bylo jen předáno nahé tělo s úmrtním listem. Když ji nechal ve vaku převést do pohřebního ústavu, začaly se dít podivné věci.
Pytel na mrtvoly se pohyboval. Ženu čekal urychlený převoz zpět do nemocnice. Kolegové lékařky samozřejmě tvrdili, že nijak nepochybila. Maxim ale podal oficiální stížnost, že Gladys prohlásila za mrtvou, protože ji už nechtěla dál léčit.
Na další příběhy lidí, kteří vstali z mrtvých, se můžete podívat do galerie...
Zdroje informací:
Wikipedia.org: Tanatofobie
Allthatsinteresting.com: These 9 True Stories Of People Mistakenly Believed To Be Dead Are Scarier Than Any Horror Movie